1 Ağustos 2015 Cumartesi

Elsa Pasta _ Frozen Cake


Frozen Elsa, son iki yıldır bütün pastaların kahramanı... Uzun bir pasta geçmişim olmadığı halde ikinci kere Elsa modellemesi yaptım. Aradan 7 ay gibi bir süre geçti ve değişime ben bile inanamadım. Gerçi tekrar yapsam aynısını yapabilir miyim bilemiyorum! Yani nasıl yaptım onu bile bilemiyorum. Bildiğim bir şey var, her yıl kızlar partisine daha iyi pasta ile çıkmam gerektiği... Bu düşüncenin gazı ile Elsa bu hali ile karşınızda :D


Bu yıl ki kızlar partisi ne çabuk geldi değil mi? Kızımın ablaları Belçika'dan geldiler gidiyorlar bile. Doya doya beraber geçirdikleri bütün günlere eklenmiş minik bir kutlama oldu bu yıl da. Beraber olamadıkları doğum günlerini, yine yazın topluca kutladık. Her yıl basit ve elimde ki imkanlarla pasta hazırlarken bu yıl artmış olan pasta malzemelerimle daha iyi pasta ortaya koymalıydım. Konuyu, farkında olmadan Lara'cığım belirledi. Bu yıl bütün küçük kız çocukları gibi Lara'da Elsa hayranlığı ile geldi. Zaten Elsa pastaların vazgeçilmezi olunca, kendimi denemek için büyük fırsat oldu. 


İlk başta, amacım ayakta dikilen bir Elsa olacaktı. Ama bacakları o kadar uzun ve ince oldu ki gövdeyi çok da dengeli taşıyamayacaktı. Hadi tek ayak üstünde taşıdığını düşünelim Maket olan üst kısmı ile beraber Belçika'ya gidemezdi. Bir kaç bacak figürü parçaladıktan sonra Elsa'yı gövdeden yukarısı kalacak şekilde ayırdım. Sonunda pastaya bu şekilde oturttum. Aslında daha sağlam ve dengeli oldu. Sonucu sevdim. Elsa'cığımı çok sevdim. Tabi ki önemli olan kızlarımın tepkisiydi.
O gün ufak tefek süsler ve hazırlıklar ile ailemizi davet ettim. Kızlar kapıdan girdiklerinde heyecanlıydılar. Lara'nın pastayı beğendiğine eminim. Ama Sanırım Talia'yı hayal kırıklığına uğrattım. İşte bundandır ki Elsa modeli başarılı bile olsa amaca uymadı. İlk kez kızların hepsinin coşkulu tepkisini alamadım :(. 
Talia'yı da mutlu etseydi Elsa Pastası benim en en en sevdiğim olacaktı :)
Ama ben Talia'nın o minik dudaklarının neden gülmediğini anladım. Anladım ve ilk işim onları gülümsetmek için çalışmak olacak. O söylemese de ne beklediğini fark ettim. Gelecek paylaşımda da gecikmeli de olsa Talia'ya bir sürpriz olacak.

Kızlar, sizi seviyoruz. Bütün hayatınız boyunca birbirinize hep saygı ve sevgi dolu olun. Hiç ayrılmayın... Bir daha ki parti de görüşürüz ;)


2 yorum:

 1. Esra hanim fiyat için görüşmek istiyorum ama nasıl ulaşabilirim ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba,
   5337335666 numaram. veya esra@esrayildiz.com mail aderisinden ulaşabilirsiniz. görüşmek üzere

   Sil